Isı Yalıtım Ve Mantolama Nedir Ne İşe Yarar?

Isı Yalıtım Ve Mantolama Nedir Ne İşe Yarar?

Binalarda kullanılan enerjinin yaklaşık %80’i ısıtma ve soğutma ihtiyaçları için tüketilmektedir. Bu enerjinin verimli ve etkin bir şekilde kullanılması ancak ısı yalıtımı ile sağlanabilir. Tasarruf etmek istiyorsak en fazla ısı kaybının olduğu dış cepheye ısı yalıtım ve mantolama yaptırmak en etkili tedbirdir.

Yapılardaki farklı sıcaklıktaki iki ortam arasındaki ısı transferinin azaltmak için yapılan işleme Isı Yalıtım ve Mantolama denir. Isı yalıtım ve mantolama yaptırmanın amacı, bir dairenin içinde ki ısıyı koruyarak soğumasını engellemek ve bu sayede enerji faturalarına çok fazla para harcanmasını önlemektir. Yazın ise kışın tam aksine içerideki soğuk havayı dışarıya vermeyerek evi serin tutmaktadır. Dış cephe ısı yalıtım ve mantolama mekanlardaki iç sıcaklıkların serin ve konforlu tutulmasına %60’a varan bir olanakla yardımcı olur.

Isı Yalıtım ve Mantolama, filli boya, boya, fawori boya, tempo boya, yalova izolasyon firmaları, yalova mantolama, filli boya yalova bayileri, yalova boya firmaları, filli boya fiyat listesi, yalova'da boya badana işleri, yalova boya firmaları, yalova ev tadilat, yalova demiryürek inşaat malzemeleri, astar,